Saulės baterijos buičiai ir pramonei

Saulės baterijos buičiai ir pramonei

Saulės baterijos
Beveik kiekvienas iš mūsų gali pasinaudoti saulės energija ir jos teikiama nauda. Norint naudotis jos privalumais reikalingos saulės baterijos. Jų dėka galima saulės energiją paversti elektros energija. Tai ilgalaikė investicija į ekologiškai švarų energijos gavimą.
Kaip žinome, saulė yra pats galingiausias Žemės planetos atsinaujinantis energijos šaltinis. Dėka šiuolaikinių technologijų ją galima panaudoti savo reikmėms. Tereikia pasirūpinti tinkamais įrenginiais bei prietaisais. Saulės baterija – prietaisas, kuris saulės išspinduliuojamą šviesą t.y. energiją tiesiogiai paverčia į elektros energiją. Tai įgyvendinti padeda šiame prietaise vykstantis fotovoltinis procesas, kuris dar vadinamas fotovoltiniu efektu. Saulės baterijų naudojimas galimas tiek nedidelių, tiek ir didelių objektų aprūpinimu energija. Norint, kad elektros energijos būtų pagaminta daugiau, galima baterijas sujungti į sistemas. Toks panaudojimas yra labai platus.
Šiuo metu labai populiarus yra vandens šildymas naudojant saulės baterijas. Veikimo principas gana paprastas – baterijos generuoja saulės energijos išgautą elektrą tam, kad sušildytų boileryje esantį vandenį. Norint naudotis tokia sistema tereikia saulės baterijų, valdiklio ir elektrinio boilerio. Kitas privalumas norintiems panaudoti saulės energiją savo namų ūkyje – dvipusė apskaita. Saulės baterijos gali pakeisti elektros energiją, kurią jums tiekia skirstomieji elektros tinklai. Taip vadinama dvipusė apskaitos sistema apskaičiuos tiek jūsų suvartojamą elektros energiją, tiek ir tą, kurią pagamins saulės baterijos. Metų pabaigoje šie du skaičiavimai bus palyginti ir nustačius, kad pagaminta buvo daugiau, nei suvartota, tai jums neteks mokėti AB „LESTO“. Priešingu atveju už susidariusį skirtumą teks susimokėti.
Atsinaujinantiems energijos šaltiniams priskiriamos ir saulės baterijos. Jos gamina taip vadinamą švarią energiją. Daugelyje šalių tai jau tapo įprastas būdas gauti elektros energiją, kuri gali šildyti vandenį arba tiekti elektros energiją. Daugiau kaip šeši dešimtmečiai nuo pirmosios saulės baterijos sukūrimo iki šiol pakeitė mūsų požiūrį į tai, ką galime gauti iš gamtos. Žinoma, per visą tą laiką tobulėjo sprendimai ir dabar galime įsigyti aukštos kokybės baterijas, kurios teiks naudą. Jos ne tik, kad neteršia aplinkos ar taupo pinigines lėšas, bet ir nereikalauja ypatingos priežiūros bei yra ilgaamžės.
Brangiai kainuojantys saulės energijos įrenginiai su metais atsiperka ir vėliau tampa nemokamu energijos šaltiniu ir kas svarbiausia, jūs tampate nepriklausomas nuo kitų. Taip pat, naudodami atsinaujinančią energiją prisidėsite prie ekologijos skatinimo bei plėtros. Kas nenori gyventi ekologiškai švarioje aplinkoje naudojantis nemokama energija, kurią gamina saulė? Ši nauda yra visiems.

Daugiau straipsnių ČIA.

Straipsnis paskelbtas: 2015-07-12