Daugelis norėtų sužinoti tikrąją kainą

Daugelis norėtų sužinoti tikrąją kainą

Pjuvenu briketai kaina
Šildymas gyvenant mūsų klimato zonoje tikrai aktualus visiems. Šiuo metu populiarios įvairios alternatyvos malkoms ir akmens anglims. Viena iš jų – pjuvenų briketai. Tai nėra nauja kuro rūšis. Jos populiarumą lėmė įvairios priežastys. Viena iš pagrindinių – pjuvenu briketai kaina. Lietuviams juk labai aktualu kaip įmanoma mažiau išleisti šildymui.
Verta paminėti, kad pjuvenų briketai gali būti gaminami iš įvairų medžio rūšių. Rinktis tikrai yra iš ko. Vienas iš populiariausių pasirinkimų – lapuočių medžių pjuvenų briketai. Daugelis teikia pirmenybę ąžuolui, beržui ar uosiui. Jie tarpusavyje skiriasi, nes kiekviena medžio rūšis išskiria skirtingą kiekį šilumos energijos. Taigi, kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, beržo kaitrumas labai didelis. Jeigu jums reikia apšildyti dideles patalpas, tai beržo pjuvenų briketai yra labai tinkamas pasirinkimas. Žinoma, ir mažos patalpos gali būti apšildomos būtent tokiais briketais. Kalbant apie medžio rūšis reikia paminėti ir tai, kad skiriasi kainos. Tarkim, ąžuolo pjuvenų briketai kainuos brangiau, nei uosio. Renkantis reikia pagalvoti, ką apsimoka pirkti, nes skirtingų medienos rūšių pjuvenu briketai kaina lemia ir pasirinkimą.
Kitas populiarus pirkinys – spygliuočių medžių pjuvenų briketai. Dažniausiai jie gaminami iš eglių ir pušų. Jų galima rasti įvairiose pardavimo vietose. Kainos taip pat įvairios. Tiesa, klabant apie tai, kas labiau perkama, tai verta paminėti tai, kad spygliuočių deginimas nėra toks geras, kaip lapuočių. Nuo pastarųjų liks mažiau pelenų. Taigi, spygliuočiai pasižymi didesniu peleningumu.
Kainos tiek vienų, tiek ir kitų yra skirtingos. Galima rasti ir itin palankių, ir itin brangių. Pavyzdžiui, ąžuolo pjuvenų briketai gali kainuoti apie 150 eurų už toną ir gali kainuoti apie 180 eurų už tokį patį kiekį. Šioje vietoje svarbu paminėti, kad renkantis išsiaiškinkite už ką mokėsite. Dažnai mažesne kaina parduodami antros rūšies briketai, o pirmos kainuoja brangiau. Taip pat pagalvokite ir apie papildomus mokesčius, tarkim, atvežimą. Tik turėdami galutinę sumą palyginkite su kitu rastu pasiūlymu. Verta paminėti ir tai, kad perkant didesnius kiekius galima sutaupyti, nes tuomet vienas tūkstantis kilogramų pjuvenų briketų kainuoja pigiau.
Medžio pjuvenų briketai yra puiki išeitis tiems, kurie ieško ekonomiško ir ekologiškai švaraus kuro. Apšildyti savo namus galima paprastai. Dabar tam nereikia išleisti didžiulių sumų pinigų ar ruoštis nuo pat paskutiniojo šildymo sezono pabaigos. Briketai leidžia paprastu būdu apšildyti patalpas.

Daugiau informacijos rasite ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-04-24