Komandinio darbo įgyvendinimas grupėse penkta dalis

Komandinio darbo įgyvendinimas grupėse penkta dalis

Penktoje darbo dalyje pratęsim vis dar nesibaigiančią diskusiją apie komandinį darbą, jų narius ir dalyvius bei jų naudą.

“…Privalumai: Sveikas protas, atsargumas, dalykiškumas.
Leidžiami trūkumai: Entuziazmo ar sugebėjimo motyvuoti kitus trūkumas (be įkvėpimo arba neįkvepiantis, „šaltoka žuvis“).
6) komandos žmogus; Komandos žmogus yra paremiantis, jautrus ir socialus, jis aiškiausiai atpažįsta paslėptas emocines komandos tendencijas. Tokie žmonės yra geri klausytojai ir diplomatai, lojalūs komandai, populiarūs ir švelnios natūros. Jų instinktyvi reakcija į naujas idėjas yra jas plėtoti, o ne užkaišioti jose skyles.
Privalumai: sugebėjimas atitikti žmones ir situacijas, ir skatinti komandos dvasią. Geri diplomatai.
Leidžiami trūkumai: neryžtingi krizių momentais; jie greičiau prisitaikėliai, negu keitėjai.
7) vykdytojas; Taigi mūsų komanda pilna žmonių, kurie gali generuoti ir analizuoti idėjas, duoti grupei kryptį, vadovauti kitiems komandos nariams ir palaikyti jų moralą – bet kas atliks esminį komandos darbą? Vykdytojas. Tai asmuo, kuris turi organizacinių įgūdžių, bendrumo jausmą ir savidiscipliną paversti idėjas ir sprendimus nustatytais ir valdomais uždaviniais. Vykdytojai bendrus planus paverčia veiksmo planais. Jie sunkiai dirba ir yra sistematiški, be to lojalūs ir neturi stipraus asmeninio intereso.
Privalumai: sugebėjimas organizuoti, praktiškas bendrumo jausmas, sunkus darbas, savidisciplina.
Leidžiami trūkumai: lankstumo trūkumas, lėta reakcija į naujas idėjas, atsparumas pasikeitimams.
8) užbaigėjas; Užbaigėjai yra nekantrios ir intravertiškos natūros, tačiau jie gali būti ir laikomi ramiais. Jie rūpinasi dėl to kas gali atsitikti blogo, todėl jie nebūna laimingi, kol atidžiai nepatikrina kiekvienos detalės. To rezultate jie iki skausmo sąžiningi – gali būti nuostabiais korektoriais. Tačiau Užbaigėjai ne itin pritariantys, jie perduoda primygtinumo jausmą, kuris paplinta visoje komandoje, jie taip pat netolerantiški kitų nerūpestingumui….”

1 dalis.

2 dalis.

3 dalis.

4 dalis.

6 dalis.

7 dalis.

Darbo dalis patalpinta neseniai: 2015-02-23